Цікаві факти

Значення чисел та їх вплив на характер

Єгипетський мудрець, древній єврей, філософ Греції – всі вони по-різному позначали число 3. Але кожен з них думав про одне й те ж. Тому ми можемо застосувати тлумачення єгиптян, євреїв і древніх греків до наших власних числах, які за походженням є арабськими.

Існує багато систем нумерології, але та, яка описується тут і заснована на найбільш древніх і заслуговують довіри джерелах, стосується в основному дев’яти основних чисел, від 1 до 9 включно. Цифра 0, як, наприклад, в числі 10, не має позитивного числового значення і тому не розглядається. Таким чином, 10 є різновидом одиниці, зі значеннями якої ми познайомимося пізніше.
Всі числа більше 9 можна звести до одного з основних чисел. Візьмемо, для прикладу, число 26; щоб звести його до основного числу, потрібно скласти складові його цифри, тобто 2 + 6 = 8. Таким чином, ми бачимо, що число 26 відповідає основному числу 8. Так само і 44 = 4 + 4 = 8; 21 = 2 + 1 = 3; 63 = 6 + 3 = 9; 98 = 9 + 8 = 17 = 1 + 7 = 8; 789 = 7 + 8 + 9 = 24 = 2 + 4 = 6. Таким методом можна звести будь складене число до основного.
Якщо розглядати вплив чисел на наше життя, то тут слід брати до уваги три основні пункти:
1. Дату народження

2. Основне число букв нашого прізвища.

3. Основне число букв нашого імені, в тій формі, яка використовується у повсякденному спілкуванні.
Однак для початку слід вивчити традиційні значення основних чисел і дізнатися про тих впливах, які вони надають на характер людини.
1.Едініца , число 1 або Монада, символізує Всемогутнє Божество, незмінність Божественного Промислу, початок всіх речей, єдність і водночас нескінченність Божественного розуму. Вона втілює собою вищу точку, центр Всесвіту, єдиного Отця всього світу. Універсальний символ, що передає цю ідею, – точка в центрі кола. Оскільки зазвичай Божество зображують чоловіком і вірять, що першим із людей був створений чоловік, то Монада зазвичай асоціюється з чоловічим началом.
Вплив на характер. Ті, хто потрапляє під вплив Монади, демонструють завзятість та цілеспрямованість. Вона вказує на впевненість у своїх силах, непохитне прагнення діяти, цілісність намірів, винахідливість, концентрацію, великі досягнення і, можливо, на геніальну натуру. На тих, чиє життя управляється одиницею, можна покластися; їм, здається, навіть приносить задоволення приймати на себе відповідальність.
Вони не можуть вести безцільне, підпорядковане іншим існування, а завжди шукають нових і, часом, ризикованих шляхів, які могли б привести їх до; мети. Зазвичай вони налаштовані дружелюбно і уважно по відношенню до інших і роблять все можливе, щоб допомогти їм у біді. Гірші якості, які іноді пов’язані з одиницею, – нетерпимість, вузький погляд на світ, упертість. Надмірно честолюбні і самовпевнені люди можуть із зневагою ставитися до справ або роботі інших.
Вони можуть зарозуміло відхиляти поради друзів і упиратися в тому, що приречене на провал. У таких випадках вони можуть викликати недовіру і нелюбов з боку оточуючих. Якщо вами керує Монада, то постарайтеся стримувати почуття власної переваги і будьте готові прийняти точку зору більш старших і досвідчених людей.
2. Двійка , число 2, пара або Дауда, як її називали піфагорійці, представляє як різноманітність, так і рівність чи справедливість. Поняття про різноманітність виводиться при зіставленні таких понять, як ніч і день, хороше і погане, багатство і бідність, радість і печаль, любов і ненависть. Але в теж час заради справедливості завжди слід брати до уваги і вислуховувати обидві сторони, а такі поняття, як братство чи любов, неодмінно вимагають наявності двох сторін. Таким чином, двійка може уособлювати рівновагу, гармонію, згоду, симпатію, відповідні почуття. Дві точки, з’єднані прямий, являють собою символ двійки. Число 2, наступне безпосередньо за одиницею, традиційно пов’язується з жінкою.
Вплив на характер. Основна риса тих, чий характер управляється двійкою, – це спокій, безтурботність. Вони не демонструють такої цілеспрямованості, як ті, хто перебуває під впливом Монади, і, отже, більш налаштовані вислуховувати думки інших. Серед основних їхніх рис – вроджене почуття справедливості і неприязнь до всіх форм егоїзму або самолюбства. Ці люди уникають конфліктів чи суперечок, стосуються вони їх чи ні. З ними дуже легко подружитися і вони зазвичай досягають успіху в суспільстві завдяки своїй здатності співчувати людям з різними типами характеру.
Дуада передбачає ніяких активних недоліків; швидше за все, її крайнє вираження виявляється в тому, що люди стають занадто пасивні. Двійка може сформувати характер, який буде легко піддаватися впливу інших і виявиться занадто непостійним. В результаті у таких людей може розвинутися фаталізм або байдужість, а неприязнь до боротьби може проявитися в ухиленні від будь-яких неприємностей і сутичок, в небажанні покладати на себе будь-яку відповідальність. Таким людям непогано б звернутися до тих якостей характеру, які представлені Монада, компенсувало, таким чином, природний недолік рішучості.
3.Тройка , або Тріада, число 3, була шанована багатьма древніми філософами як досконале. Піфагорійці вірили в існування трьох світів – нижнього, верхнього і середнього, а послідовники Сократа і Платона визнавали наявність трьох основних принципів – Матерії, Ідеї і Бога. Три чесноти вважалися необхідними для одружених – справедливість, стійкість і розсудливість. У християнстві найвищим втіленням Тріади є Трійця, а у Святому Письмі згадуються три мудреця, що прийшли з дарами, три архангела, три чесноти.
В язичницьких віруваннях можна зустріти приголомшливу кількість всяких трійок: жертв тричі проводять навколо вівтаря перед жертвопринесенням; молитви повторюються тричі, щоб надати їм силу; жриця Аполлона сиділа на триніжку, який називався «треногою істини», і т. д. Існує три виміри простору – висота, довжина і ширина; три стадії часу – минуле, сьогодення і майбутнє; три стану речовини – тверде, рідке і газоподібне; три царства природи – тварина, рослинне і мінеральне.
Можна сказати, що Тріада передає повноту і здійснення; її символом є трикутник – фігура, утворена з’єднанням трьох точок. Як і число 1, трійка вважається чоловічим знаком.
Вплив на характер. Ключові слова цього числа – сила духу і свобода. Люди, що знаходяться під впливом трійки, зазвичай сильні і відкриті; вони володіють великим талантом до «пробивання собі шляхи». У них часто бувають блискучі результати в різних сферах діяльності; особливо вони відрізняються там, де потрібна проявити організаторські здібності. Будь-який новий проект або план стає для них неймовірно привабливим, а вміння змусити інших людей встати на їх точку зору робить таких людей прекрасними торговцями і покровителями нових ідей.
Вони зазвичай щасливі, легко знайомляться і можуть підлаштуватися під будь-яку компанію. Ентузіазм змушує їх досить багато говорити, але їх наснагу настільки заразливо, що їх часто приймають з радістю. Оптимізм – невід’ємна риса характеру; ніхто з тих, чия доля пов’язана з трійкою, не страждатиме протягом довгого часу. Надмірна незалежність, яка виникає у подібних людей, може бути причиною байдужості, і це іноді дратує оточуючих.
Ті, хто пов’язаний з трійкою, можуть легко відкинути ідеї і потаємні мрії інших людей, будучи зайняті виключно власними планами. Надмірна самовпевненість часом стає причиною значних поразок і приголомшливих невдач; ентузіазм може обернутися нетерплячість, коли не все йде так, як задумано, внаслідок чого проекти виявляються закинутими і не доведеними до кінця. Завзятість і терпіння – ось дві якості, які в першу чергу повинні виховувати в собі такі люди.
4. Четвірка , число 4 або Тетрада, – багато древні авторитети розглядали її як символ істини, а стародавні греки вважали коренем всіх речей, оскільки всього існує чотири основних елементи: вогонь, повітря, земля і вода. Цікаво зауважити, що Піфагор іноді звертається до Божества як до зошита чи до «чотирьох священним буквах», так як по-грецьки ім’я бога було «Зевс» (Zeus). У деяких інших мовах ім’я Бога також складається з чотирьох букв – по-французьки «Dieu»; по-німецьки «Gott»; по-голландськи «Godt»; по-датському «Godh; по-шведськи «Goth»; на санскриті «Deva»; по-іспанськи «Dios»; на латині «Deus»; по-італійськи «Idio», а по-англійськи його можна назвати «Lord» («Господь»).
Чотирма вільними науками вважалися астрономія, геометрія, музика й арифметика; людина повинна була володіти чотирма якостями: розумом, знанням, думкою і почуттям; смерть, суд, небеса і пекло також утворювали четвірку. Ми досі говоримо про чотири сторони світу, про чотири пори року. Тетраду символізує квадрат, він втілює собою стабільність і реальність.
Вплив на характер. Число 4 виробляє стабільний тип характеру, який зберігає незворушний спокій майже у всіх обставинах. Люди, що характеризуються числом 4, проявляють сталість і велике терпіння в роботі, чесно і з готовністю беруться за будь-яку справу, навіть якщо воно неприємно або втомлює. Вони також поважають влади і скрупульозно дотримуються всі умовності. У відносинах з друзями ті, хто схильний до впливу четвірки, постійні і вірні в своїх уподобаннях, вони завжди готові оцінити сильні сторони інших, а не засуджувати їх за слабкості.
Також в їх характері наявні стійкість, воля до влади і ощадливість, хоча четвірка ніколи не виробляє тип нетерпимого догматика. Для таких людей швидше підходять практичні заняття, ніж ті, що вимагають великої уяви. Неповороткість і схильність до нечутливості – основні недоліки тих людей, на життя яких впливає четвірка. Вони можуть проявляти певний брак ініціативи і надмірний консерватизм, не визнаючи нетрадиційне або незвичайне.
Як наслідок, якщо вони виявляються в незнайомому оточенні, то з небажанням пристосовуються до нього; для цього їм потрібно довгий час. У них також може бракувати ідеалів, і в результаті вони не можуть досягти якихось високих цілей. Порив і незалежність, властиві тим, хто управляється трійкою, могли б досить сильно сприяти їх прогресу; в поєднанні з їх природною стійкістю такі якості допомогли б їм на шляху до духовного та матеріального успіху.
5. П’ятірка , число 5 або Пентада. Послідовники Піфагора – так само, як єврейські і арабські філософи, – розглядали її як символ здоров’я. Єгиптяни вважали її знаком процвітання, але в цілому Пентада, як здається, символізує шлюб, родючість і розмноження. Ймовірно, таке подання корениться в ідеї, що 5 є сумою 3 і 2, чоловічого і жіночого чисел.
У Стародавньому Римі ця символіка підкреслювалася тим, що під час шлюбної церемонії запалювали п’ять свічок. У багатьох язичницьких релігіях існували звернення за допомогою до п’яти богам, щоб вони вселили п’ять чеснот майбутнім дружинам. В ісламі перераховуються п’ять релігійних обов’язків – молитва, піст, очищення, подача милостині і паломництво в Мекку. У нашому власному Святому Письмі можна знайти багато вказівок на те, що число 5 володіло особливим значенням.
Так, Йосип дав Веніаміну п’ять змін одягів; він же привів до фараона тільки п’ять своїх братів; Давид вибрав п’ять гладких каменів, якими мав намір убити Голіафа. Крім того, людина володіє п’ятьма почуттями – зором, слухом, нюхом, дотиком і смаком; на кожній руці і нозі у нього по п’ять пальців. Геометрично Пентада представлена??п’ятикутником або пірамідою. Вона також може приймати форму п’ятикутної зірки, яка була однією з різновидів стародавньої друку Соломона.
Вплив на характер . Характерними рисами типу п’ятірки є поривчастість, схильність до ризику і пригодам. Вона вказує на жвавий дух і схильність приймати на себе різноманітні завдання – хоча необов’язково з великим успіхом. Ті, ким керує п’ятірка, можуть мати багато любовних зв’язків, так як вони легко піддаються почуттям; але вони також стають хорошими товаришами для представників своєї статі. Вони рідко засмучуються від несприятливих умов, так як можуть знайти щастя і розваги в найнесподіваніших місцях.
Вони звертають увагу на почуття інших і швидко усвідомлюють важливість ситуації, діючи згідно з обставинами. Число 5 керувало великими дослідниками і мандрівниками. Серед негативних якостей можна відзначити безвідповідальність і необачність; ці два недоліки можуть стати причиною великих неприємностей для оточуючих.
Хоча люди цього числа насправді виявляють щирість у своїх почуттях, вони можуть швидко перервати стару любовний зв’язок, захопившись більш цікавою людиною, внаслідок чого їх вважають ненадійними і навіть невірними. Однак ці недоліки лежать на поверхні, вони – наслідок швидше легковажності, ніж глибоко вкоріненої порочності. Спокій і непохитність числа 2 при бажанні можуть урівноважити недоліки числа 5.
6. Шістка , число 6 або Гексада, геометрично представляється у вигляді правильного шестикутника, а також у вигляді двох пересічних трикутників, відомих під назвою «Друк Соломона». Євреї вважали шістку священним числом, так як світ був створений в шість днів. Язичники використовували подвійний трикутник для того, щоб відлякати злих духів; в християнстві він позначав подвійну природу Ісуса Христа і в такому значенні його часто вирізали на стінах або зображували на вікнах старих монастирів і храмів.
У природі ми часто зустрічаємо різні кристали у формі шестикутників, які самі по собі – явище неоднозначне. В цілому Гексаду завжди вважали самим щасливим числом, оскільки вона уособлює досконалість і гармонію.
Вплив на характер. Основна риса тих, хто відчуває на собі вплив Гексади, – ідеалізм. Ними, насамперед, керуватиме бажання того, щоб усі в світі йшло гладко і злагоджено і щоб ніякі різкі ноти не порушили гармонію життя. Внаслідок цього вони будуть найвищою мірою чесні і будуть намагатися діяти так, як слід чинити, на їх думку, заради загального блага. Їм чужі егоїзм, потурання своїм примхам, нетерпимість; вони завжди будуть намагатися проявляти милосердя по відношенню до тих, хто перебуває в гірших, ніж вони, обставинах.
Багатство як таке мало для них означає, але з його допомогою вони можуть облагодіяти інших, особливо людей, які мали нещастя народитися фізично неповноцінними. Ті, хто належить до типу Гексади, зазвичай життєрадісні, і з них виходять прекрасні товариші. В якості подружжя вони зберігають любов і вірність. Повністю усвідомлюючи свої обов’язки, вони проявляють турботу про виховання дітей. У справах вони енергійні, хоча рідко займають високе положення, так як не приділяють особливої??уваги матеріальному благополуччю. Недоліки цього типу нечисленні.
Особливо їм неприємні педантизм і обмеженість розуму, тому що вони більш за все у житті шанують знання. Повсякденні задоволення і насолоди значать для них мало, якщо тільки не вимагають напруги розуму, яке веде до нових областям думки. Надмірне прагнення до усамітнення, яке може привести до хвороби, є основною небезпекою для людей цього типу. Коли їм доводиться спілкуватися з оточуючими, вони часто бурчать і виявляють невдоволення, оскільки вважають, що ніхто не поважає їх право на приватне життя.
Внаслідок цього вони занадто суворо критикують дії інших і проводять уявні порівняння з тим, як би вони самі поступили в подібних обставинах (природно, їх власний образ дій здається їм правильним). Більше того, їм часто не вдається скористатися обертанням знанням на практиці; вони вважають за краще зберігати його в собі і витрачати час на отримання чергових відомостей. Цим людям потрібно цінувати дружбу, розвивати практицизм і використовувати свої розумові здібності для досягнення матеріального благополуччя.
8. Вісімка , число 8 або Огдоада, особливо шанували в Древньому Єгипті, де зазвичай в кожному човні, яка бере участь у священній процесії по Нілу, сиділо вісім чоловік. Очевидно, такий звичай бере початок від того, що в Ноїв ковчег від потопу врятувалося вісім душ. Філософи і математики називали вісімку першим кубом з шістьма сторонами і вісьмома кутами; куб символізував силу і істину. Будучи найбільшим з основних парних чисел, вона символізує рівновагу.
Вплив на характер. Вища ступінь практичності – ось основна риса тих, хто перебуває під впливом числа 8. Вони володіють всіма збільшеними вдвічі якостями числа 4. Такі люди також удвічі сильніше і володіють більшою волею до успіху. У них переважають організаторські здібності і гостре ділове чуття, і зазвичай вони займають високе положення в тих областях, де потрібно швидко приймати рішення і не упускати можливості.
Ці люди створені для того, щоб панувати над іншими людьми, керувати великими предпріятіямі. У них не вистачає терпіння займатися з нездатними або ледачими, вони не мріють про нездійсненне і не забивають собі голову зайвими ідеями; впротівоположность тим, хто перебуває під впливом числа 6, вони цікавляться світом, який знаходиться перед ними, а не містичними ідеалами. Вони загалом добрі, хоча проявляють розсудливість у справах милосердя і намагаються, щоб їх добрими якостями не зловживали. Їм нелегко гаряче закохатися; вони воліють постійне почуття, яке приносить їм спокій, впевненість і реальне щастя. Такому типу людей потрібно розвивати уяву.
Їх надмірний практицизм може зробити їх бездушними і часом грубими, ображаючи і дратуючи оточуючих. Вони також повинні намагатися не насміхатися над тим, що більш-менш пов’язане з містичною стороною життя, яку вони не розуміють. Їм слід іноді вірити, а не вимагати підтверджень; приймати до відома, а не заперечувати поспішно. Перш за все, їм потрібно постаратися не розвивати в собі відчуття переваги, а ця небезпека може виникнути через їх пристрасної активності і прагнення до матеріальних досягнень.
Для того, щоб розширити свій кругозір і сприяти своєму духовному прогресу, їм потрібно проявляти більше терпимості й інтересу до справ і світогляду інших людей.
9. Дев’ятка , число 9 або Еннеада. Древні називали її Досконалістю і Згодою, необмеженою і безмежною. Останні властивості витікали з деяких математичних особливостей числа 9. Так, якщо 9 помножити на себе або на інше основне число, то сума цифр твору завжди буде дорівнює 9. Наприклад, 9 х 3 = 27 = 2 + 7 = 9; 9 х 9 = 81 = 8 + 1 = 9; 9 х 5 = 45 = 4 + 5 = 9 *; і так далі. Також, якщо скласти всі основні числа до 9 включно, то вийде сума 45, а результат додавання 4 і 5 знову-таки дорівнює 9; якщо скласти всі твори дев’ятки і основних чисел (9,18, 27,36,45,54, 63, 72, 81), то вийде число 405, а воно дає 4 + 0 + 5 = 9.
До того ж, якщо записати основні числа в ряд у будь-якому порядку, потім у зворотному і з більшого числа відняти менше, то сума цифр отриманої різниці буде завжди дорівнює 9. Наприклад:

74368215

51286347

23081868

і 2 + 3 + 0 + 8 + 1 + 8 + 6 + 8 = 36 = 3 + 6 = 9.
Існують і інші приклади, що демонструють цю особливість дев’ятки, к »вищенаведених вже достатньо, щоб показати, чому древні вважали

Еннеада необмеженою. Згодою вона називалася тому, що пов’язує між собою всі основні числа, а Досконалістю тому, що від зачаття до народження дитини проходить дев’ять місяців.
У Стародавньому Римі торгові дні називалися «новендіни», так як проводилися кожен дев’ятий день; ми пам’ятаємо, що Ларс Порсена «клявся дев’ятьма богами»; у міфологічного чудовиська Гідри було дев’ять голів; вважалося, що Стікс опоясує царство мертвих дев’ять разів; євреї вірили, що Єгова спускався на землю дев’ять разів; в деяких таємних суспільствах Сходу було дев’ять ступенів посвячення; маги і чаклуни минулого креслили магічне коло дев’яти футів в діаметрі і таким чином викликали духи померлих.
Вплив на характер. При розгляді людського характеру слід мати на увазі, що такі властивості, як досконалість, згода, необмеженість і безмежність, є якостями швидше божественними, ніж людськими. У людях вони значною мірою піддаються зміні. Ті, хто перебуває під впливом Еннеади, демонструють інтелект, проникливість і розсудливість.
Вони знають, як використовувати знання собі на користь; проте насамперед їх цікавлять не практичні справи, а те, що вимагає прояви інтелекту, – логіка, філософія, мистецтво. Важкий і наполеглива праця не для них; вони стають відомими в своєму колі завдяки природній кмітливості і чистому натхненню. Вони стають хорошими друзями і ніколи не використовують інших людей заради своїх корисливих цілей; вони завжди бажають оточуючим благополуччя, з них виходять хороші порадники, оскільки за природою вони схильні розуміти інших людей. Як і у випадку з числом 6, люди числа 9 високо цінують мораль, проявляють чесність у всіх вчинках і думках.
Часто Еннеада дає світлу геніїв, хоча в нумерології це зовсім не обов’язково – представник будь-якого основного числа може стати генієм. Перешкоди, які можуть затримати духовний розвиток цього типу людей, схожі з тими, що становили небезпеку для шістки. Надмірна мрійливість, знання заради самого знання, нездатність застосувати його на практиці – все це може послужити причиною застою і уповільнити прогрес.
Таким людям потрібно подумати про цінності наполегливої??роботи, про необхідність концентрації зусиль, інакше вони можуть скотитися назад і залишитися дилетантами, не досягнувши успіхів у якої серйозної області. Їм пощастило, вони від народження володіють здібностями; тепер їм потрібно подумати, як застосувати ці здібності в реальному житті, на користь собі і всьому світу.
Короткий список якостей, притаманних основним числам.

1. Незалежність, впевненість у своїх силах, завзятість, цілеспрямованість. Нетерпимість, самовпевненість, обмеженість, сварливість, впертість.
2. Спокій, справедливість, безкорисливість, гармонія, товариськість. Нерішучість, байдужість, небажання взяти на себе відповідальність, слабохарактерність.
3. Свобода, хоробрість, ризик, веселощі, пишність, пишність. Байдужість, самовпевненість, нетерплячості, невеликий запас життєвих сил.
4. Міцність, вірність, незворушність, чесність, воля до влади, практичність. Неповороткість, глухість, консерватизм, невміння пристосовуватися.
5. Заповзятливість, жвавість, сміливість, здоров’я, вразливість, співчуття. Поспішність, безвідповідальність, мінливість, ненадійність, нерозсудливість.
6. Ідеалізм, безкорисливість, чесність, милосердя, вірність, відповідальність. Почуття переваги, м’якість, непрактичність, підпорядкованість.
7. Мудрість, проникливість, сила духу, глибокодумність, споглядальність. Хворобливість, надмірний критицизм, бездіяльність, нетовариськість.
8. Практичність, влада, ділова хватка, рішучість, контроль, сталість. Відсутність уяви, самовпевненість, владність.
9. Інтелект, розуміння, проникливість, розсудливість, майстерність, підвищене почуття моральної відповідальності, геніальність. Мрійливість, застій, недолік зосередженості, відсутність ясної мети.

Немає коментарів:

Дописати коментар